Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos vaikų vasaros meno studija „Atgaja“ džiaugiasi savo pasiekimais

Jau 18 –ti metai, kai vaikų vasaros poilsiu ir užimtumu rūpinasi Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinė mokykla. Mokykla jaučia atsakomybę už kiekvieno vaiko ugdymą, todėl buriami menui gabūs mokiniai ir dedamos didelės pastangos jų tobulinimui. Kaip ir kasmet vaikų vasaros meno studijoje „ ATGAJA“ renkasi 5-11 klasių mokiniai. Šiais metais meno studijoje dalyvauja 38 mokiniai. Didžioji dalis mokinių yra iš socialiai remiamų šeimų. Studiją kaip ir kasmet remia Švedijos Kristianstado miesto lietuvių bendruomenė. Jiems jau daugelį metų dėkojame už nuolatinį palaikymą ir galimybę mokiniams tobulėti ir ugdyti meninius jų gabumus.

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet daugiausia dėmesio buvo skiriama meniniams ir socialiniams gabumams atskleisti bei tobulinti. Taip pat šiemet Švedijos Kristianstado miesto lietuvių bendruomenė pasiūlė temą „Saugi ir taiki Europa“ , kuri yra labai aktuali mūsų visuomenėje. Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos dailės mokytoja metodininkė mokytoja Inga Šilinskaitė, kaip ir kasmet nuoširdžiai kvietė tobulinti meninius sugebėjimus dailės srityje. Mokytojai Ingai Šilinskaitei talkino pradinių klasių mokytoja Sonata Kazlauskienė. Šiemet dalyviai turėjo galimybę prisiliesti prie mozaikos technikos, kurios pagalba buvo gaminami suvenyrai, taip pat siuvo suvenyrinius maišelius ir dekoravo juos įvairiomis technikomis (tekstiliniais dažais, dekupažo technika, ažūrinių nėrinių technika su avolon plėvele). Šiemet mokiniai turėjo galimybę susipažinti su stiklo graviravimo graviruokliu technika. Židikų M. Pečkauskaitės vidurinės mokyklos mokytoja metodininkė Rūta Simutienė meno studijos „Atgaja“ dalyvius kaip ir kasmet mokė raiškaus žodžio, sceninio judesio. Mokytoja prisilietė prie teatro per bendravimą ir toleranciją kitos valstybės kalbai. Mokyklai bendradarbiaujant su Bulgarijos valstybės Pleveno miesto Užsienio kalbų mokykla ir ruošiantis juos aplankyti šią vasarą buvo kuriamas vaidybinis Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos bei Pleveno miesto pristatymai, kurie skambėjo anglų bei bulgarų kalbomis. Muzikos vyr. mokytoja Natalija Burbienė tobulino vaikų muzikinius gebėjimus. Šiemet buvo pasirinkta folk pop stiliaus kūriniai tai: „Saulala raudona“, „Saulala nusileido“, „Oi motule volungėle“, „jazz fka – face“ ,saksofonu skambėjo serenada, , „Paryžiaus valsas“. Nuo šių metų meno studiją papildė dar viena meno sritis – šokis. Mokytoja Aurelija Uliavičiūtė kvietė jungtis visus norinčius lavinti savo kūną grakštiems liaudiškiems bei moderniems šokiams. Mokytoja paruošė puikias kompozicijas mokytojos Natalijos Burbienės kūriniams „Saulala raudona“ bei „Saulala nusileido“. Skambant lietuvių liaudies muzikai mokiniai sušoko „Kepurinė“, „Grečenikė“. Taip pat paruoštas nuotaikingas modernus šokis „Ča ča ča“.

Vakarine vasaros meno studijos ATGAJA veikla kaip ir kasmet rūpinosi matematikos mokytojas Stasys Dambrauskas bei socialinė pedagogė Nijolė Mažeikaitė. Vaikai atliko orientacines užduotis po Židikų miestelį ir ieškojo anglų kalba užkoduotų vietovių. Vyko Mandalų piešimas su chnat dažais. Mandalas ant rankų piešė ir su jomis supažindino mokytoja metodininkė Inga Šilinskaitė, o įamžino fotografė Simona Daukantaitė – Čivinskė, kuri pravedė fotografijos užsiėmimus su mokiniais. Mokytojų pakviesti krašto apsaugos savanorių pajėgų 6 rinktinės 603 kuopos instruktorius vyr. eil. Arūnas Murauskis, eil. Ernestas Selenis ir eil. Egidijus Šmukšta pravedė išgyvenimo instruktažą, pirmosios pagalbos kursus, bei su vaikais atliko kliūčių ruožą. Po rungčių su šauliais atliko orientacinę užduotį po mokyklą. Vaikams vis dar turint jėgų buvo žaidžiami įvairūs žaidimai.

Vasaros meno studijos uždarymo dieną buvo suorganizuota visų dailės darbų paroda, skambėjo dainos, scenoje pasirodė jaunieji aktoriai bei šokėjai. Vaikų akys žibėjo jo jų darbus vertino mokyklos bendruomenė, mokyklos direktorė Rima Širvinskienė bei pavaduotoja ugdymui Laima Bartkuvienė negailėjo gražių žodžių mokiniams bei dėkojo studijoje dirbantiems mokytojams. Šventėje taip pat dalyvavo Židikų parapijos klebonas Egidijus Jurgelevičius ir Mažeikių r. Švietimo skyriaus laikinai einanti švietimo skyriaus vedėjo pareigas Nijole Zakalskienė, kurie džiaugėsi visais meno studijos paruoštais darbais. Po renginio vaikai buvo vaišinami direktorės dovanotais ledais. Mokiniai tikisi ir kitais metais sulaukti galimybės rinktis bei tobulinti savo meninius gabumus nes jie jau nebeįsivaizduoja vasaros be meno studijos ATGAJA. Šiais metais mokiniai dar turės galimybę grįžti papildomai vienai savaitei į meno studiją, nes rugpjūčio paskutinę savaitę 15 mokinių kartu su Dailės akademijos dėstytojais ir studentais bandys prakalbinti medį. Tai dar viena galimybė realizuoti savo idėjas bei tobulėti kartu su Dailės akademijos dėstytojais. 

Šarūnė Erlickaitė
Vaikų vasaros meno studijos ATGAJA koordinatorė2019 | Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija | Sukurta:    Inforenoje
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija