Jau 19-ąjį kartą Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokiniai susirinko į vaikų vasaros meno studiją „Atgaja“. Šių metų stovyklos potemė „Aš + Žemaitija = SAVASTIS“. Ši potemė pasirinkta ne atsitiktinai. 2015 metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Etnografinių regionų metais, nes viena iš svarbiausių Europos Sąjungos politikos krypčių yra regioninio, istorinio ir kultūrinio savitumo išsaugojimas bei etnografinių regionų savitumo puoselėjimas.
Šių metų meno studijoje gimnazistai gilins savo žinias ir ugdysis kūrybiškumą dailės, muzikos, choreografijos, kraštotyros ir gamtamoksliniuose užsiėmimuose. Su mokiniais dirbs gimnazijos mokytojai: Inga Šilinskaitė, Aurelija Savickienė, Daiva Želvienė, Ramunė Šakinskienė, Juozas Daukšas bei Laura Arnotaitė.
Vasaros užimtumo studija Židikuose siekiama organizuoti kultūringą ir turiningą vasaros poilsį gabiems, besidomintiems menu, gamtiniais reiškiniais mokiniams. Norima sudaryti jiems sąlygas laisvai, bet prasmingai reikštis, realizuoti savo meninius ir gamtamokslinius gebėjimus, atskleisti vaiko gebėjimą būti laimingu žmogumi, geriau pažinti save, mokytis siekti savo svajonių ir tikslų, praplėsti kūrybinį akiratį, lavinti vaizduotę, atrasti naujų galimybių gyvenime.
Stovyklos atidarymo metu vadovai mokiniams pažadėjo 2 ateinančias savaites rūpintis, kad jie gerai praleistų laiką, ugdytųsi savivertę, padidintų sąmoningumą, mokytųsi ne tik meno subtilybių, bet siektų rasti džiugų ir įdomų santykį su išoriniu pasauliu.
Mokyklos direktorė Rima Širvinskienė, tardama sveikinimo žodį, linkėjo įsimintinų akimirkų, savitarpio susiklausymo, kūrybingų idėjų ir geros nuotaikos.
Stovykloje vaikai žais, susitiks su įdomiais svečiais, vyks į kelionę, diskutuos, mokysis reikšti mintis, bendraus, bendradarbiaus ir, svarbiausia, dienomis dirbs kūrybinėse dirbtuvėse, kurių rezultatą – bendrą koncertą – pademonstruos birželio 19 dienos popietę.
Gimnazistai džiaugiasi tuo, kad gali susirinkti draugėn ir turiningai praleisti dalį vasaros atostogų, o to negalėtų padaryti jei ne Kristianstado Švedų-lietuvių bendruomenė ir Laima Andersson, kuri jau ne vienerius metus globoja-palaiko šią gražią tradiciją.